Menu Zamknij

Dietetyczne Mity

Co to właściwie dietetyczne mity? Przechodząc na dietę poszukujemy informacji jak to robić, co jeść i czego unikać. W sieci możemy się natknąć na wiele porad, tricków oraz ostrzeżeń. Dziś postaramy się przyjrzeć kilku najpopularniejszym mitom i określimy czy są prawdziwe czy nie.

Czy można łączyć ogórka i pomidora ?

Ten mit powstał z powodu występującej w ogórku askorbinazy, enzymu który "zabija" witaminę C w pomidorze. Po pierwsze- z dodatkiem oliwy ta reakcja nie zachodzi, a po drugie- to nie są główne źródła witaminy C, gdy mamy kilka plasterków na kanapce, więc nie jest to dla naszego zdrowia znaczące.

. Odpowiedź: można łączyć

Co jest bardziej tuczące: ser żółty czy ser biały?

Tuczy nas nadmiar kalorii, a nie produkt. Zatem oba mogą nas tuczyć, jeśli nie jemy prawidłowych ilości.

Dietetyczne Mity
Dietetyczne Mity

Czy są suplementy, które odchudzają?

Nie, mogą być, takie które w nazwie działają wspomagająco. Jednak nie ma magicznej tabletki na odchudzanie, jeśli nie będziemy dbać o dietę i zdrowy styl życia.

Czy można jeść białe pieczywo?

No pewnie, o ile nie masz przeciwwskazań zdrowotnych. Aktywność fizyczna dla zdrowia czy sylwetki: wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że dla zdrowia

Czy trzeba chodzić na treningi, aby być aktywnym?

Nie, możesz unikać trybu siedzącego jak najbardziej się da. Spacery, marsze, joga, porządne sprzątanie - wbrew pozorom to aktywność

Czy tryb siedzący może mieć poważne skutki dla zdrowia?

Oczywiście, że tak i na zdrowie psychiczne i fizyczne. Choroby układu krążenia czy choroby nowotworowe w dużej mierze zależą od naszego stylu życia.

Czy otyłość to choroba?

Tak. Z nadmiarem tkanki tłuszczowej wiąże się cała negatywna kaskada wpływająca na nasz organizm w całości. Działanie prozapalne, rozregulowany układ hormonalny, problemy układu kostnego to niektóre, ale stojące u podstaw skutki otyłości.

Jakie jeszcze mity dietetyczne dorzucił byś do listy ?

Daj nam znać na naszego maila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście − 6 =